W minioną sobotę zainaugurowaliśmy w Chorzowie ogólnopolską Kampanię rePETa. Pomysłodawcami akcji są Fundacja Nasza Ziemia i Koncern Coca-Cola. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na ogromną ilość plastikowych opakowań, które wyrzucamy do zwykłych koszy zamiast segregować. Kampania zwraca uwagę na ponowne wykorzystanie plastików do wytworzenia rzeczy użytkowych: np. koszulek sportowych lub toreb wielokrotnego użytku na zakupy.
Zwróćmy i my uwagę na własne zachowania ekologiczne. Jak bardzo jesteśmy skuteczni w segregowaniu odpadów? I czy możemy poprawić nasze nawyki w tym zakresie?

Drodzy Mieszkańcy, jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, czy prawidłowo segregujecie odpady, zawsze możecie zwrócić się do Urzędu Miasta w Chorzowie – służymy Wam naszą wiedzą.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://www.odpady.chorzow.eu/aktualnosci/127-kampania-repeta-start#sigProIdbe34b77f2c

 

Podczas sobotniego festynu mieszkańcy Maciejkowic mieli okazję sprawdzić się w segregowaniu odpadów i należy tu zaznaczyć, że wielu zaliczyło ten test śpiewająco. Swych sił próbowali mali i duzi z równie dobrym skutkiem. Niektórzy ścigali się na czas i ani razu się nie pomylili – przyznajcie, że to robi wrażenie :)
Z dobrym wynikiem udało się także zakończyć czwartą w tym roku eko-zbiórkę. I tym razem mieszkańcy Chorzowa dopisali.
Brawo Chorzowianie :)
Byle tak dalej

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://www.odpady.chorzow.eu/aktualnosci/127-kampania-repeta-start#sigProId9a6180f63a