Szanowni Mieszkańcy

 

W związku z ogólnoświatową sytuacją rozprzestrzeniającego się zagrożenia ze strony wirusa COVID-19 firma odbierająca odpady również boryka się z problemami kadrowymi (L4, opieka nad dziećmi, izolacja pracowników). Informujemy Państwa o możliwości wystąpienia trudności z dotrzymaniem terminów odbioru odpadów. Obecna sytuacja wymusza następujące zmiany zakresu świadczonych usług:

  1. Odbiór selekcji workowej z domów jednorodzinnych będzie się odbywał raz w miesiącu. Odbierane będą wszystkie kolory worków na raz, czyli: zielony, niebieski, żółty oraz brązowy. Nie będzie możliwości dodatkowego podjechania do nieruchomości, gdy jej właściciel zapomni wystawić worki we wskazanym terminie.
  2. Odbiór odpadów wielkogabarytowych z zabudowy wielorodzinnej będzie się odbywał raz na miesiąc.
  3. Pojemniki na odpady w zabudowie wielorodzinnej mogą być odbierane rzadziej, co oznacza, że terminy odbioru będą inne niż harmonogram zaznaczony na naklejce na pojemniku. Firma wywozowa dołoży jednak starań aby zachować ciągłość odbiorów. Ta zasada dotyczy zarówno odpadów zmieszanych, jak i segregowanych, zatem bardzo Państwa prosimy zgniatajcie kartony i butelki, żeby jak najbardziej ograniczyć miejsce, jakie te odpady zabierają w pojemniku.
  4. Czasowo będzie wstrzymany odbiór przeterminowanych lekarstw z aptek.

SORCIK jest dostępny dla mieszkańców bez zmian. Podczas oddawania odpadów wszystkich bezwzględnie obowiązują przyjęte w ostatnim czasie zasady higieny i zachowania odległości między osobami.

 

Ponadto zwracamy się do Państwa z prośbą o powstrzymanie się od masowego wystawiania odpadów wielkogabarytowych, których zapewne pozbywacie się Państwo w wyniku prowadzenia porządków domowych wykorzystując czas przestojów zakładów pracy. Informujemy, że firma wywozowa nie będzie w stanie w obecnej sytuacji odebrać nadmiernej ilości odpadów tego rodzaju.

 

Prosimy Państwa o wyrozumiałość i cierpliwość oraz o śledzenie informacji w mediach społecznościowych i na stronach internetowych Miasta, gdzie będą publikowane dalsze zmiany w tym zakresie.

Harmonogram odbioru selekcji workowej z zabudowy jednorodzinnej - kwiecień 2020

Harmonogram odbioru gabarytów z domów wielorodzinnych - kwiecień 2020

Przedstawione zmiany obowiązują do odwołania.

 

1 zagrożenie COVID 19