Za nami kolejny piknik ekologiczny, mnóstwo pozytywnych emocji i dobrej zabawy połączonej z edukacją.
Dwa wydarzenia miały wpływ na przebieg pikniku. Pierwszym była międzynarodowa akcja „Sprzątanie Świata", drugim czterdziesta rocznica powstania Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.

 

Hasłem tegorocznej akcji „Sprzątania Świata" jest „PODAJ DALEJ ... DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW", dlatego podczas pikniku skupiliśmy się na przekazywaniu informacji dotyczących prawidłowej segregacji odpadów. Ponieważ wiadomo, że wiedza najlepiej wchodzi nam do głowy przez zabawę, zorganizowaliśmy zawody z segregacji odpadów. Dwie drużyny: niebieskich (papier) i żółtych (plastiki) zmagały się ze sobą w czterech konkurencjach. Dzieciaki, i nie tylko :-), ścigały się w workach dookoła pojemnika na papier. Każdy mógł spróbować swoich sił, a nie było to wcale takie proste zadanie. Próbowali również nasi przyjaciele z Polish Garrison – na zdjęciach można ocenić ich starania. Kolejną konkurencją była segregacja odpadów na czas. Następnie dzieci próbowały przewrócić plastikowe butelki wypełnione wodą – każda z drużyn musiała to zrobić 3 razy. Ostatnim zadaniem było ułożenie puzzli. Każda drużyna układała puzzle charakterystyczne dla noszonego przez siebie koloru: niebiescy na temat etapów, przez które muszą przejść papiery i kartony podczas ich zagospodarowania, żółci na temat etapów przetwarzania odpadów plastikowych.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://www.odpady.chorzow.eu/aktualnosci/86-za-nami-kolejny-piknik-ekologiczny#sigProIdee3a7d7df4

Poza zawodami na dzieci czekało wiele innych atrakcji. Jedną z nich było wykonanie węża z zakrętek po napojach, w czym chętnie pomagali rodzice. Dzieci mogły również rozwiązywać różne zagadki, quizy i rebusy związane z segregacją odpadów. Młodsze dzieci chętnie spędzały czas na dmuchanej zjeżdżalni. Mnóstwo dzieciaków biegało z wesoło pomalowanymi twarzami.
Starsze dzieci mogły rozgrywać mecze piłkarskie w specjalnych nadmuchiwanych kulach – śmiechu było co nie miara, zwłaszcza, gdy do zabawy przyłączyli się członkowie formacji Polish Garrison w strojach z filmu Gwiezdne Wojny.
Odbyły się także warsztaty z malowania graffiti – tematem były nasze kochane zwierzaki. Dzieci mogły także spełnić swe artystyczne zamiłowania przy stoisku Przedszkola nr 12 z Chorzowa, które jest wielkim sympatykiem chorzowskiego Schroniska.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://www.odpady.chorzow.eu/aktualnosci/86-za-nami-kolejny-piknik-ekologiczny#sigProId45f9657e12

Dla fanów Gwiezdnych Wojen członkowie Polish Garrison przeprowadzili kilka konkursów - zainteresowanych było wielu, nie tylko wśród dzieci ;-)

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://www.odpady.chorzow.eu/aktualnosci/86-za-nami-kolejny-piknik-ekologiczny#sigProId62c3b929ef

Każdy mógł sprawdzić, czy poprawnie segreguje odpady – na miejscu fachową pomocą służyli przedstawiciele firmy ALBA oraz Urzędu Miasta. A poniżej można zobaczyć segregację odpadów w wykonaniu postaci ze Star Wars – niech dla nas wszystkich będzie to zachęta by bardziej dbać o środowisko.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://www.odpady.chorzow.eu/aktualnosci/86-za-nami-kolejny-piknik-ekologiczny#sigProId456fe2dde9

Nie mniej ważne od segregacji odpadów były obchody 40-tych urodzin Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie. Z tej okazji na teren pikniku o godzinie 13:00 wjechał olbrzymi tort śmietanowy. Każdy mógł go spróbować, sprawni cukiernicy wykroili z niego aż 500 kawałków.
Niemałą niespodziankę zrobili Schronisku Przyjaciele Star Wars – podarowali dla podopiecznych Schroniska 2000 zł z własnych oszczędności. Dziękujemy Wam bardzo w imieniu zwierząt.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://www.odpady.chorzow.eu/aktualnosci/86-za-nami-kolejny-piknik-ekologiczny#sigProId2735f3a522

Schronisko postanowiło podziękować osobom zasłużonym dla zwierząt, które na co dzień są wolontariuszami tej instytucji. Dyplomy wręczał Pan Łukasz Balcer – Prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Szczegółowa relacja fotograficzna znajduje się na stronie TOZ.
Podczas pikniku wręczono również nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursie plastycznym dla szkół podstawowych – Dziecięca Galeria Przystankowa. Temat tegorocznej edycji to: Mój przyjaciel zwierzak. Wyniki konkursu można poznać na stronie Segregusia.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://www.odpady.chorzow.eu/aktualnosci/86-za-nami-kolejny-piknik-ekologiczny#sigProId07c7135433

Piknik uświetnił swoim występem wokalnym Jacek Silski, którego Schronisko mianowało swoim ambasadorem.

 

Już dziś zapraszamy na nasze kolejne pikniki – na pewno będzie z nami ciekawie :-)